Barrandov Muzika odštartuje 5. septembra, bude v českom DVB-T a na satelite ASTRA 3B (23,5°E)

01.09.2015 07:25
Nový hudobný kanál Barrandov Muzika spustí svoje vysielanie v sobotu 5. septembra 2015 o 10:00. Vo vysielaní sa zameria na rozmanité hudobné žánre vrátane ľudovej či country hudby. Šírenie TV signálu bude od začiatku vysielania zabezpečené prostredníctvom Českých Rádiokomunikácií cez regionálnu sieť 8, do svojej ponuky ju zaradí aj káblová televízia UPC (ČR), IPTV operátor O2 (ČR) a satelitná platforma Skylink.
 
Barrandov Muzika rozšíri široké televízne portfólio skupiny Barrandov, ktoré už teraz obsahuje hlavný televízny kanál TV Barrandov, filmový a seriálový KINO Barrandov a kombinovanú dokumentárnu a detskú televíznu stanicu Barrandov PLUS.
 
“Veľmi nás teší, že rozširujeme naše televízne rady o nový kanál, ktorý je zameraný prevažne na hudobné programy. Nová televízna stanica Barrandov Muzika sa zameria na žánrovú aj ľudovú hudbu preverenú časom. Divákom prinesie hudobnú produkciu, ktorá oslovuje nielen staršiu generáciu, ale v novom aranžmáne tiež mladšie vekové skupiny. Verím, že rovnako ako naše ďalšie televízne stanice, ktorými sú TV Barrandov, KINO Barrandov a Barrandov PLUS, si aj nový kanál Barrandov Muzika získa svojich divákov, a bude ich naozaj baviť,” povedal konateľ spoločnosti Barrandov MUZIKA Jaromír Soukup.
 
Barrandov Muzika bude česká obdoba slovenského kanálu Senzi. Vo vysielaní sa budú objavovať nielen klipy slovenských a českých kapiel známe práve zo Senzi TV, ale aj relácie. V programe tak nebudú chýbať relácie ako Staré dobré časy so Zorom Laurincom, Hráme na želanie s Danielou Magálovaou a Norom Meszárošom, Zahoď starosti, Otto Weiter Show, Senziparáda či Volenka.