freeSAT rozširuje ponuku. Pridáva Dvojku HD a 6 maďarských kanálov

14.04.2016 15:04
Zákazníci satelitného operátora freeSAT sa môžu tešiť na nové kanály. V ponuke od 13. apríla 2016 pribudne HD verzia druhého programu slovenskej verejnoprávnej televízie a oficiálne aj 6 maďarských kanálov RTL II, RTL+, Sorozat+, Film+ HU, Muzsika TV a Cool.
 
Slovenskí zákazníci budú mať v rámci balíka freeSAT medium HD k dispozícii Dvojku už aj v HD verzii. Druhý kanál verejnoprávnej RTVS je určený pre náročnejších divákov a v ponuke sú i programy pre menšiny. Okrem toho samozrejme Dvojka prináša aj športové prenosy zo súťaží ako je Európska liga vo futbale či Tipsport liga v ľadovom hokeji.
 
Maďarský kanál RTL II prináša zábavu pre celú rodinu. V programe sú rôzne televízne šou ako napríklad kuchárska „Nechaj ma variť“, v ktorej medzi sebou pri sporáku súťažia rodiny. Kanál okrem toho vysiela aj známe americké seriály, filmy v prime-time a športové prenosy napríklad z futbalovej Európskej ligy.
 
V programe kanála RTL+ sa nachádzajú filmy, seriály i lifestylové magazíny. „Taste“ je trebárs americká reality kuchárska súťaž. Diváci, ktorí uprednostňujú filmy alebo seriály, si môžu vychutnať americké sitcomy ako „Ženatý so záväzkami“ v maďarčine.
 
Fanúšikov seriálov uspokojí kanál Sorozat+. Sitcomy, či kriminálky, komédie i sci-fi, seriály na ňom bežia 24 hodín denne. V programovej ponuke sú tituly od svetoznámych medzinárodných štúdií i maďarská tvorba.
 
Film+ je určený pre všetkých, ktorí si chcú vychutnať kvalitnú zábavu a zážitok domáceho kina priamo v obývačke a v maďarčine. Film+ momentálne ponúka najúspešnejšie akčné a sci-fi filmy ako je „Terminátor“ a „Red“.
 
Muzsika TV je rozmanitý a zábavný hudobný kanál, ktorý 24 hodín denne vysiela skvelý mix tradičnej i modernej hudby, dance pop, disco, operetu či najväčšie hity. Objavia sa i najnovšie videoklipy a domáce hviezdy pop music.
 
Zábavný kanál Cool sa venuje predovšetkým úspešným seriálom a filmom. V programe sú najmä detektívky zo série CSI, „Kosti“, „Mentalista“ a iné.
 
Všetky informácie o nových kanáloch v ponuke freeSAT:
 
kanál jazyková stopa balík pozícia
Dvojka HD slovenská freeSAT medium HD 34
RTL II maďarská freeSAT medium 155
RTL + maďarská freeSAT medium 156
Sorozat + maďarská freeSAT medium 158
Film + maďarská freeSAT medium 160
Muzsika TV maďarská freeSAT medium 159
Cool maďarská freeSAT light 157
Technické parametre pre zákazníkov s vlastným prijímačom:
 
Dvojka HD
Družica: Thor 6 (0,8°W)
Frekvencia: 12 054 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/4
SR: 30000
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Provider: ST
Kódovanie: áno
 
RTV II, RTL+, Sorozat + a Muzsika TV
Družica: Thor 6 (0,8°W)
Frekvencia: 12 111 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 7/8
SR: 28000
Norma: DVB-S
Modulácia: QPSK
Provider: UPC Direct
Kódovanie: áno
 
Cool
Družica: Thor 6 (0,8°W)
Frekvencia: 11 804 MHz
Polarizácia: Vertikálna
SR: 28000
FEC: 7/8
Norma: DVB-S
Modulácia: QPSK
Provider: UPC Direct
Kódovanie: áno
 
Film+ HU
Družica: Thor 6 (0,8°W)
Frekvencia: 11 766 MHz
Polarizácia: Vertikálna
SR: 28000
FEC: 7/8
Norma: DVB-S
Modulácia: QPSK
Provider: UPC Direct
Kódovanie: áno