INTV chce spustiť vysielanie cez satelit Astra do niekoľkých dní

09.04.2016 12:14
Slovenská celoplošná televízia INTV zverejnila na svojom webe nový termín, do kedy chce spustiť vysielanie prostredníctvom družice Astra 3B (23,5°E). Televíziu, ktorú môžu prijímať zatiaľ len diváci cez miestne DVB-T vysielače, by tak mohli už v najbližších dňoch naladiť aj zákazníci satelitných operátorov Skylink či Voľná telka/Plustelka.
 
Testovacie vysielanie INTV bolo spustené 11. decembra 2015 a to prostredníctvom miestnych DVB-T vysielačov po celom Slovenku, ktoré prevádzkuje operátor AVIS. Postupne svoje terestriálne pokrytie rozširuje a do ponuky ju pridal už aj operátor ANTIK Telecom (Tango TV, SmartTVBox a ANTIK TV GO).
 
Televízia už skôr avizovala, že chce byť na satelite prvý marcový týždeň, nestalo sa tak. Po novom informuje, že tento druh distribúcie spustí najneskôr do 13. apríla 2016.
 
Vo vysielaní chce IN TV ponúkať okrem spravodajských a publicistických programov aj dokumenty, filmy, seriály ako aj kultúrne a detské programy. Doteraz však vysielala iba promo a predvolebné diskusie či občasné spravodajské programy. Tento týždeň sa v promo vysielaní objavuje už informácia o začiatku vysielania -“Začíname už budúci týždeň“.