Markíza oznámila, že nebude už ďalej šíriť programy cez DVB-T

16.08.2016 20:07
Slovenský komerčný vysielateľ Markíza Slovakia, ktorý prevádzkuje televízne kanály Markíza, Dajto a Doma, oznámil, že od roku 2017 nebude šíriť svoje programy prostredníctvom DVB-T vysielačov. Rozhodol sa totiž, že neobnoví zmluvu so spoločnosťou Towercom, ktorá celoplošné DVB-T vysielače prevádzkuje.
 
“Markíza Slovakia, spol. s r.o. nebude po skončení roka 2016 pokračovať v šírení televíznych staníc skupiny Markíza prostredníctvom antén,” uvádza televízia v tlačovej správe. “Televízia týmto svojim rozhodnutím nasleduje medzinárodné štandardy v televíznom vysielaní a pokračuje v trende skvalitňovania poskytovaných služieb divákom. V budúcnosti sa vysielanie bude orientovať na satelitný, káblový a IP TV príjem, ktoré umožňujú nielen sledovať televízne stanice v HD kvalite, ale zaisťuje aj prístup k Hbb TV, rôznym preview a archívnym záznamom a poskytuje aj množstvo ďalších služieb,” uvádza ďalej v správe.
 
Diváci, ktorí prijímajú programy práve prostredníctvom antény, môžu tak od nového roka prísť o tri televízne kanály Skupiny Markíza. Stanice Markíza a Doma vysielajú v druhom celoplošnom multiplexe, Dajto je súčasťou prvého multiplexu. Všetky programy vysielajú voľne (FTA), diváci tak nemusia vôbec za terestriálny príjem týchto kanálov platiť. Kapacitu si platí samotný vysielateľ.
 
Spomeňme, že konkurenčná TV JOJ si už narozdiel od TV Markíza zabezpečila šírenie svojich programov prostredníctvom DVB-T vysielačov až do roku 2021.