Markíza ukončí šírenie televízie Dajto v DVB-T

30.04.2015 22:27

Prvý terestriálny multiplex opustí už v máji 2015 komerčná televízia Dajto, ktorú prevádzkuje Markíza Slovakia. Informuje o tom samotná televízia vo vysielaní. Oznam môžu vidieť diváci, ktorí sledujú program prostredníctvom DVB-T vysielačov 1. multiplexu, ktorý pokrýva približne 80% obyvateľov Slovenska. Dôvod ukončenia nie je známy, aktuálne ho zisťujeme.

Dajto vysiela nekódovane (FTA) prostredníctvom 1. celoplošného DVB-T multiplexu od 24. apríla 2013. Prevádzkovateľom je spoločnosť Towercom. V multiplexe sú v súčastnosti šírené programy Dajto, Infokanál, Senzi, TV 8 a WAU.

Po športových programoch Slovak Sport.TV 1 a Slovak Sport.TV 3, ktoré vyradila spoločnosť Towercom z dôvodu neplnenia si záväzkov, prídu diváci, ktorí prijímajú signál cez DVB-T, o ďalší program.

Po ukončení šírenia programu v DVB-T bude tak stanica Dajto dostupná už len u vybraných káblových, satelitných či IPTV operátorov.

Doplnené 29. apríla 2015:
Markíza sa oficiálne nechce k téme vyradenia stanice Dajto z celoplošného multiplexu vyjadrovať. “Dajto nájdu diváci bežne v základnej ponuke operátorov a SD signál televízia dokonca poskytuje bezplatne,” uviedol pre náš portál Lukáš Kočišek PR manažér TV Markíza.