Plustelka rozšíri od mája svoju ponuku o nový športový program

30.04.2015 22:21

Digitálna terestriálna platforma Plustelka, ktorú prevádzkuje spoločnosť Towerhome, dcérska spoločnosť Towercomu, rozšíri svoju ponuku o nový športový program Sport2. Ten bude vysielať od mája v rámci štvrtého celoplošného multiplexu, ktorý šíri aktuálne trinásť vysielačov po celom Slovensku. Program bude od začiatku vysielania kódovaný systémom Irdeto, pre príjem teda bude potrebné jedno zo zariadení Plustelka (CAM modul, set-top-box poprípade samostatná dekódovacia karta Plustelka) a samozrejme predplatený platený balíček.

Navyše prvých 11 májových dní bude lákať zákazníkov Plustelky aj ochutnávka kompletnej programovej ponuky, ktorú tvoria športové kanály Eurosport, Eurosport 2, Sport 2, dokumentárne Viasat Explore, Nature a History, filmový Film+, detský kanál Nickelodeon a hudobná stanica VH1. Zákazníkom Plustelky prijímajúcich iba základnú ponuku bude rozšírená ponuka programov automaticky sprístupnená.

Po pridaní Sport2 v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-4) tak Plustelka ponúkne svojim predplatiteľom okrem nekódovaných programov zo zvyšných troch multiplexov aj tri programy bez poplatkov ČT1, ČT2, a TV LUX a desať (voliteľných) programov Sport2, Eurosport, Eurosport 2, Film+, Viasat Explorer, Viasat History, Viasat Nature, Nickelodeon, VH1 a Spice za 5,99 eur mesačne a to bez akýchkoľvek záväzkov. Všetky programy z ponuky Plustelky (aj neplatené) vysielajú v kompresnom formáte MPEG-4 a sú samozrejme kódované systémom Irdeto.

Aké programy bude možné prijímať cez anténu:
1. multiplex – Wau (MPEG-2/SD), Dajto (MPEG-2/SD), Senzi TV (MPEG-4/SD) a TV 8 (MPEG-2/SD)
2. multiplex – Markíza (MPEG-2/SD), TA3 (MPEG-2/SD), Joj (MPEG-2/SD), Plus (MPEG-2/SD) a Doma (MPEG-2/SD)
3. multiplex – Jednotka (MPEG-2/SD), Dvojka (MPEG-2/SD) a Jednotka HD (MPEG-4/HD)
4. multiplex (Plustelka) – ČT1 (MPEG-4/SD), ČT2 (MPEG-4/SD), TV LUX (MPEG-2/SD), Sport2 (MPEG-4/SD), Eurosport (MPEG-4/SD), Eurosport 2 (MPEG-4/SD), Film+ (MPEG-4/SD), Viasat Explorer (MPEG-4/SD), Viasat History (MPEG-4/SD), Viasat Nature (MPEG-4/SD), Nickelodeon (MPEG-4/SD), VH1 (MPEG-4/SD) a Spice (MPEG-4/SD).

Pripomeňme, že od 1. mája opustí 1. multiplex kanál Dajto. Z akého dôvodu sa tak stane nie je oficiálne známe, keďže ani Towercom ani Markíza sa k téme nechcú vyjadrovať. O dôvodoch sa tak môže len špekulovať.

Doplnené o 14:30: Sport2 už vysiela vo štvrtom multiplexe. Môžete si ho naladiť.