Skylink testuje Food Network v HD kvalite

19.02.2015 07:09

Do ponuky satelitnej platformy Skylink pribudne vo veľmi blízkej dobe program Food Network v HD kvalite. Operátor spustil technické testy programu už pred niekoľkými dňami, od dnes je dostupný aj pre predplatiteľov. Do akého balíčka bude program zaradený aktuálne zisťujeme.

Food Network HD má rovnakú programovú ponuku ako SD verzia, ktorá je dostupná v ponuke Skylinku už od júna 2014, líši sa však obrazovou kvalitou. Program prináša nový, svieži prístup ku gastronómii a oslavuje všetko, čo je odvážne, zábavné a inovatívne. Nejedná sa o typický kanál o varení, Food Network ponúka varenie, ktoré vyhráva svetové ceny. Kanál je však dostupný iba v anglickom jazyku.

Pripomeňme, že do ponuky satelitného operátora Skylink pribudne v najbližších dňoch aj nový český kulinársky program Mňam TV, ktorý oficiálne odštartuje 21. februára 2015. O podrobnostiach Vás samozrejme budeme na našom portáli SatelitnáTV.sk informovať.

Technické parametre pre príjem Food Network v HD kvalite:
Družica: Astra 3B (23,5°E)
Frekvencia: 11 914 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 2/3
SR: 29900
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Názov: Food Network CZ
Rozlíšenie: 1920 x 1080
EPG: Áno (anglický jazyk)

V čase písania tejto správy vysielal program nekódovane (FTA) a bez zvuku. Zaujímavosťou je, že aktuálne sa na transpondéri 11 914 MHz nachádzajú dve programové pozície s názvom Food Network CZ. Jedna je samozrejme verzia v SD a druhá v HD kvalite.

food_netw1


zdroj: satelitnatv.sk