Skylink včera blokoval českým zákazníkom Jednotku kvôli Lige majstrov

05.10.2015 08:37
Satelitná platforma Skylink v stredu 30. septembra 2015 zablokovala dočasne vybraným zákazníkom slovenský verejnoprávny program Jednotka v SD aj HD kvalite. Stanica bola blokovaná podľa našich informácií na všetkých dekódovacích kartách, ktoré sú registrované na českého občana respektíve využívajú český región, a to v čase vysielania priameho prenosu Ligy majstrov. Dôvodom sú vysielacie práva.
 
“Spoločnosť O2 Czech Republic a.s. kúpila výhradné práva na vysielanie vybraných zápasov Ligy majstrov UEFA pre Českú republiku. Na základe žiadosti tejto spoločnosti bolo nutné znemožniť divákom v Českej republike sledovanie včerajšieho futbalového zápasu na programe Jednotka,” vysvetlil pre portál SatelitnáTV.sk člen predstavenstva spoločnosti M7 Group Jaromír Glisník.
 
Aj keď bola Jednotka blokovaná iba na kartách v ČR, mohlo sa stať, že program nefungoval ani niektorým zákazníkom na Slovensku. Ak aj Vám nefungovala Jednotka, využívate s najväčšou pravdepodobnosťou dekódovaciu kartu s aktivovaným regiónom Česká republika. Môžete si to overiť po prihlásení sa do zákazníckej zóny na webe platformy.
Slovenskú Jednotku neblokoval v Česku v čase priameho prenosy z Ligy majstrov len Skylink, stanica nebola dostupná divákom u viacerých českých operátorov.