Towercom jedná o zaradení športového kanálu Sport 1 do Plustelky

19.02.2015 07:14

Po vyradení športových kanálov Slovak Sport.TV 1 a 2 z terestriálnych multiplexov, hľadá spoločnosť Towercom, ktorá prevádzkuje na Slovensku všetky štyri celoplošné DVB-T multiplexy, pre divákom dostatočnú náhradu. Jednou z nich by mohol byť pre zákazníkov terestriálnej platformy Plustelka aj športový kanál Sport 1, ktorý prevádzkuje mediálna spoločnosť AMC. Informáciu o jednaniach priniesol český portál DigiZone.cz. Aký program by mohol pribudnúť do ponuky Voľnej telky zatiaľ nie je známe.

Sme v rokovaní s viacerými vysielateľmi, aby sme divákom Voľnej telky aj Plustelky priniesli zaujímavú náhradu. Zatiaľ nebudeme uvádzať ďalšie podrobnosti.” uviedol pre náš portál SatelitnáTV.sk marketingový manažér spoločnosti Towercom Michal Šuran.

V prípade zaradenia programu Sport 1 do ponuky Plustelky by bol tento program určite plnohodnotnou náhradou za vyradený Slovak Sport.TV 1. Vo vysielaní Sport 1 môžu diváci vidieť niekoľko zaujímavých športových súťaží, medzi ktoré patrí aj KHL či od nového ročníka aj preteky F1 (minimálne v rokoch 2015 až 2017).

Aktuálne môžu prijímať zákazníci Plustelky okrem programov Voľnej telky ešte aj neplatené televízne programy ČT1, ČT2 a TV LUX, ako aj deväť platených (voliteľných) programov Eurosport, Eurosport 2, Film+, Viasat Explorer, Viasat History, Viasat Nature, Nickelodeon, VH1 a Spice. Cena za programový balíček je 5,99 € mesačne.

 

zdroj: satelitnatv.sk