Towercom: TV LUX zostáva zatiaľ vysielať nekódovane a v MPEG-2

17.04.2015 15:08

Prevádzkovateľ celoplošných DVB-T vysielačov, spoločnosť Towercom, ponechá zatiaľ vysielanie kresťanskej televízie LUX aj na ďalšie obdobie nekódovane v rámci štvrtého multiplexu v ktorom sú šírené programy Plustelky.

S vysielateľom TV LUX aktuálne prebiehajú rokovania o zabezpečení vysielania v celoplošnom multiplexe,” uviedol pre náš portál SatelitnáTV.sk Michal Šuran, marketingový manažér Towercomu. “Predpokladáme, že v krátkom čase dôjde k uzatvoreniu nového zmluvného vzťahu, preto sme predĺžili promo vysielanie TV LUX v kompresnom formáte MPEG-2 počas veľkonočných sviatkov aj na ďalšie obdobie,” dodal.

Na našu otázku či neplánuje Towercom presunúť TV LUX do prvého multiplexu v ktorom je voľná kapacita po ukončení šírenia programu Slovak Sport.TV 3, Šuran odpovedal: “Aktuálne ostáva nekódovaný v MPEG-2 v štvrtom multiplexe.”

Rokovania medzi Towercomom a TV Lux potvrdila pre náš portál SatelitnáTV.sk aj marketingová manažérka samotnej televízie LUX, Eva Hrešková.

Do budúcna nie je teda vylúčené, že TV LUX prejde do jedného z iných celoplošných multiplexov, vďaka čomu by vysielanie televízie mohlo byť dlhodobo dostupné nekódovane (FTA). Po odchode TV LUX zo štvrtého multiplexu by sa tak uvoľnila kapacita pre ďalšie rozširovanie ponuky Plustelky.