Towercom ukončí šírenie staníc Slovak Sport.TV 1 a 2 v DVB-T, pripravuje náhradu

10.02.2015 13:56

Diváci, ktorí prijímajú programy prostredníctvom celoplošných terestriálnych multiplexov prídu dnes nielen o program Slovak Sport.TV 2, ale aj o prvý program Slovak Sport.TV 1.

Vysielanie televíznych staníc Slovak Sport.TV 2 a Slovak Sport.TV 1 v celoplošných multiplexoch bude dnes 9.2.2015 ukončené z dôvodu dlhodobého neplnenia si zmluvných záväzkov vysielateľom,” uviedol pre náš portál SatelitnáTV.sk marketingový manažér Towercomu Michal Šuran.

Aktuálne sme v rokovaní s ďalšími vysielateľmi, aby sme divákom Voľnej telky aj Plustelky priniesli zaujímavú náhradu. O zmenách budeme v krátkom čase informovať,” dodal Šuran.

Slovak Sport.TV 1 vysielal v rámci štvrtého celoplošného multiplexu, jeho vysielanie bolo kódované systémom Irdeto, pre príjem tak bolo nutné vlastniť jedno z prijímacích zariadení Plustelka. Slovak Sport.TV 2 bol šírený prostredníctvom prvého multiplexu od 15. januára 2015, kedy nahradil dočasne program Slovak Sport.TV 3, ktorý ukončil vysielanie.

Pripomeňme, že Slovak Sport.TV 2 by sa mal v najbližších týždňoch, podľa informácií od vysielateľa Slovak Sport.TV, objaviť v lokálnych multiplexoch, ktoré prevádzkuje AVIS.

 

zdroj: satelitnatv.sk