Veľký plán Primy odhalený: Pre SR už kupuje licencie k filmom, seriálom i tvorbe

22.08.2016 22:45
Iba pred pár dňami vám Živé.sk prinieslo exkluzívne informácie o príchode televízie Prima k nám a rokovaniach s Towercomom o vstupe do pozemného vysielania cez klasickú anténu – DVB-T.
 
Práve rokovania o ňom naznačovali, že Prima tu nebude chcieť spustiť iba obmedzený program ako Nova, ktorá prevádzkuje Novu International iba s vlastnou tvorbou a reprízami.
 
Prima má totiž iné plány. Chce reálne konkurovať Markíze a JOJ. Ďalšie informácie priniesol jojkársky portál Mediaboom.sk.
 
Tomu sa podarilo zistiť, že Prima si nevystačí s vlastnou tvorbou, ale dlhodobo rokuje o filmoch a seriáloch aj pre Slovensko. Okrem toho sa snaží získať aj licencie k programom, ktoré vyrába – ide o rôzne súťaže či ďalšie šou.
 
Na Slovensko príde veľká česká konkurencia pre Markízu a JOJ! Na Slovensko príde veľká česká konkurencia pre Markízu a JOJ!
Televízia začne vysielať oficiálne aj u nás. Prinášame vám prvé exkluzívne informácie.
 
Ďalší problém pre naše televízie
 Prima Samotný vstup Primy nemusí byť jediným problémom pre Markízu a JOJ. Česká stanica vraj chce našim televíziám „uchmatnúť“ aj atraktívne filmy od distribučných spoločností.
 
„Prima k tomu môže ovládnuť aj lukratívne filmové práva, čo by zásadne ovplyvnilo Markízu a Joj. Prišli by totiž okrem iného o časť veľkých filmových premiér ale aj o atraktívne „áčkové”, známe snímky,“ uvádza Mediaboom.
 
Aktuálne je bežné, že napríklad filmy od Disney alebo 20th Century Fox vysiela iba JOJ - a naopak, väčšinou Markíza má produkciu od Warner Bros a iných. Ak by Prima ponúkla viac peňazí, obaja tunajší komerční lídri by mohli o časť titulov prísť.
 
Informácie Živé.sk potvrdzuje aj spomínaný portál, ktorý uvádza, že vlastník Primy – firma MTG – má veľký záujem o náš trh a má poskytnúť veľký balík financií na vstup na Slovensko.
 
DVB-T: Nový vysielateľ na Slovensku? Towercom rokuje o náhrade za Markízu DVB-T: Nový vysielateľ na Slovensku? Towercom rokuje o náhrade za Markízu
Pre komerčné skupiny JOJ a Markíza by mohol byť nový vysielateľ problém.
 
Jedna stanica? Možno aj viaceré
V Česku prevádzkuje Prima stanice Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom a Prima Max. Na Slovensku sa zatiaľ hovorí iba o pracovnom názve Prima International. Nie je ale vylúčené, že by televízia u nás spustila viacero kanálov.
 
Pri rokovaniach s Towercomom má televízia snahu získať voľnú kapacitu v DVB-T po Markíze. Tá ale prevádzkuje až tri programy.
 
Nová televízna stanica Prima na Slovensku: Všetky info Nová televízna stanica Prima na Slovensku: Všetky info
Markíza a JOJ dostanú nového konkurenta, ktorý má šancu zahýbať slovenským televíznym trhom.
 
Čo musí Prima urobiť?
Ak chce Prima spustiť plnohodnotné vysielanie na Slovensku, musí získať slovenskú licenciu a vysielať v slovenskom jazyku. Iba vtedy sa totiž môže dostať do peoplemetrov a môže sledovanosť predávať inzerentom.
 
Podľa našich informácií je na slovenskom trhu aktuálne zaujímavá situácia, keď televízie nemajú dostatok voľného reklamného času pre zadávateľov.